Kullanıcı Deneyimi İle SEO Önemi

Google’ın yakında çıkacak Sayfa Deneyimi Güncellemesi, artık kullanıcı deneyimine verdiği önemi vurguluyor. Bir kişi aramadaki bir bağlantıya tıkladığında ve bulduklarından memnun olmadığında, bu, bekleme süresi, sayfada geçirilen süre ve hemen çıkma oranı gibi ölçümleri olumsuz etkileyebilir. Bu durumda yetersiz metrikler, SEO ziyaretçileri etrafta tutmanızı ve bir satın alma biçiminde işlem yapmanızı zorlaştırırken, aynı zamanda bir sayfanın gerçekten yararlı veya değerli olamayacağına dair Google’a sinyaller göndermenizi sağlar. Bu, aramadaki görünürlüğünüz için felaket olabilir.

Bu durumda etkili site yapısı, bir kullanıcının beklentilerini tıkladıktan sonra karşılayan bir deneyim sunmak anlamına gelir . Backlink Paketleri Burada, Temel Web Vitals’in bir parçası olan yükleme süreleri ve görsel kararlılık gibi pek çok faktör vardır. Ziyaretçiler ayrıca bilgileri kolayca bulmak ve istedikleri yere ulaşmak için bölümler arasında gezinmek isterler. Açıkça yapının bir parçası olmasa da, Google, sayfa hızlarını iyileştirirken ve mobil uyumlu olmasını sağlarken, “sayfanıza yararlı içerik” koymanızı ve güncel tutmanızı önerir.

Bu, Google’ın içeriğinizi sunma ve sıralama şeklini iyileştirecektir. Her şeyin hızlı ve duyarlı olması gerektiğinden, web tasarımı da burada göz önünde bulundurulması gereken birincil husus olmalıdır, bu nedenle deneyimin çeşitli cihazlarda mükemmel olmasını sağlamak için BT ile yakın bir şekilde çalıştığınızdan emin olun. Web sitesi yapısı, içerik pazarlama ve SEO çabalarınızın merkezinde yer alır. Deneyimli bir ajansın sitenizi ve içindeki kopyayı güncellemenize veya elden geçirmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek istiyorsanız, bugün bizimle iletişime geçin ve size sunulan seçenekler üzerinden konuşalım.

Uluslararası SEO, ülkelerdeki ve kendi diliniz dışındaki dillerdeki organik arama varlığınızı artırmak için içeriği ve web sayfalarını optimize etme sürecini ifade eder. Yeni pazarlara açılmayı hedeflerken, sitenizi farklı bir dil konuşan, farklı kültürel normlara sahip ve farklı satın alma davranışları ve alışkanlıkları sergileyen bir hedef kitleye hazırlamak için gereken adımları göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca, arama motorlarının içeriğinizi dizine eklemesi ve sıralaması ve ardından doğru ülke ve dilde doğru şekilde sunması için sayfaları optimize etmeniz gerekir.

Örneğin hreflang etiketleri gibi teknik SEO öğelerini kullanarak, Google’a her konum için hangi içeriğin en iyi olduğunu söyleyebilirsiniz. İçeriğin uluslararası izleyiciler tarafından sıralanması ve görüntülenmesi için hayati bir dişli olmanın yanı sıra, bu SEO formu, web sitenizi kullanan farklı ülkelerdeki insanlar için deneyim kalitesini de artıracaktır. Ziyaretçilerin ilgisini canlı tutmak ve satış döngüsü boyunca kolaylaştırmak istiyorsanız bu çok önemlidir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet