Netflix Platformunda Yer Alan Dizi Ve Filmleri İzlemek İçin Ne Yapılmalı

Netflix Platformunda Yer Alan Dizi ve Filmleri İzlemek İçin Ne Yapılmalı

Netflix platformu 2016 yılında neredeyse tüm dünya ile tanışmış olan dijital ve normal televizyon kanallarından farklı olan bir kanaldır. Netflix platformunda bulunan film ve dizileri izlemek için ise Netflix’e ait olan bir üyelik ya da aboneliğin bulunmuş olması gerekiyor. Bu üyelik işlemler ise platformun internet sayfasın üzerinden kişisel bilgiler ve belirli bir ücret ödeme ile gerçekleştirilebiliyor. Bu üyelik işlemlerinin yanı sıra ise internet üzerinde Netflix platformunda bulunan dizi ve filmlerin bulunmuş olduğu bazı internet sayfaları da yer alabiliyor. Bu internet sayfalarında ise platformda olduğu gibi üyelik veya abonelik işlemlerinin yapılma gereksinimi bulunmuyor. Bu sayfalarda ise netflix ücretsiz izle ya da netflix izle gibi konu etiketleri ile platformda bulunan içerikler erişime sunulmuş oluyor.

Netflix Platformunda Popüler Olan “Hakan: Muhafız” Dizisi

Hakan: Muhafız isimli dizi Netflix platformunda popüler olan bir dizi serisidir. Yaklaşık olarak 4 sezona ait olan bu dizinin baş kahramanı olan Hakan’ı Çağatay Ulusoy canlandırıyor. Hakan: Muhafız isimli dizi ilk olarak 14 Aralık 2018’de yayımlanmış olup, final bölümünü de 9 Temmuz 2020’de Netflix’te erişime açmıştır. İzleyiciler arasında yapılan değerlendirmede ise %81 oranında bir beğeni toplamış olan dizi serisidir. Hakan: Muhafız dizisinin yönetmenliğinse ise Can Evrenol, Umut Aral, Gönenç Uyanık ve Gökhan Tiryaki isimleri görev almıştır. 4 sezondan oluşan bu dizi toplamda 32 bölümden oluşmaktadır. Türkiye, İstanbul’da çekimi yapılmış olan dizi bir süper kahraman internet dizisi olarak da biliniyor. Dizi, Nilüfer İpek Gökdel isimli yazarın kaleme aldığı “Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” isimli kitabından uyarlanmıştır.

Hakan: Muhafız Dizisinin Konu ve Türü Nedir

Hakan: Muhafız isimli dizinin türü fantastik, bilimkurgu, drama ve aksiyondur. Bu türler arasında yer alan dizi Hakan ve diğer karakterlerden bazılarının doğaüstü güçlere sahip olması ile başlar. İstanbul’da bir dükkân sahibi olan Hakan ve onu evlat edinmiş olan babası Neşet’in ölümü üzerine görevi bulunduğu şehri yani İstanbul’u korumak olan eski ve tarihi bir düzeneği keşfeder. Hakan, İstanbul’un koruyucusu olmalı, ailesinden geriye kalan mirasını benimsemeli ve şehrinin kahramanı olması gerekir. Dizide Hakan’ın kahraman olma yolunda ilerlerken yaşadığı olaylar sırası ile anlatılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet