Ünlülerin cilt bakım uzmanından ev yapımı maskeler

Ev yapımı maskeler de en az mağazalardan aldıklarınız kadar etkili olabilir. Meghan Markle’ın cilt bakım uzmanı Nichola Joss da bu gerçeğe katılıyor. “Evde yapılan maskeler harika. Kolaylar, üstelik cildinizin üstüne koyduğunuz ürünleri kontrol edebilme şansınız var. Bu yüzden müşterilerim bu maskeleri seviyor” şeklinde ekliyor. Joss, yatıştırıcı bir hamur etkisi yaratmak için hindistancevizi yağı kullanıyor. Aydınlatma etkisi için zerdeçal, nem için bal ve peeling için yulaf kullandığını da ekliyor.

Zerdeçal maskesi ile cildinize ışıltı kazandırın

Doğal bir anti-bakteriyel olan, içerisinde yer alan C vitamini ile cildin kolajen üretimine katkı sağlayan zerdeçal ile sivilcelerinizi yok edip, cildinizi daha parlak hale getirebilirsiniz. Yenileyici ve antiinflamatuvar özelliğinden hazırlayacağınız Zerdeçal Maskesi yardımı ile faydalanabilirsiniz. Süt ve bal ekleyerek yapısını yoğunlaştırabilir ve topikal olarak uygulayarak da etkisini görebilirsiniz.

Nemlendirici ve temizleyici maske

Cilt için oldukça faydalı olması nedeni ile avokado maskesi doğal cilt maskeleri arasında en sık kullanılan maskelerden biri olarak bilinir. Cildi derinlemesine nemlendirirken kırışıklıkların azalmasını sağlar. Bu faydaları göz önünde bulundurarak, normalde yemek için ezdiğiniz avokadonun birazını hazırlayacağınız bu nemlendirici ve temizleyici maske için ayırın. Zeytinyağı ve bal ekleyerek cildin nem dengesini sağlayarak kış için oldukça etkili bir maske elde etmiş olacaksınız.

Hindistancevizi yağı maskesi ile cildinize canlılık katın

Hindistan cevizi yağı cildi ölü hücrelerden arındırır ve cildi nemlendirir. Dolayısıyla bu yağın güzellik amaçlı kullanımı oldukça yaygındır. Hindistan cevizi yağı cilt gözeneklerinin içine nüfuz ederek cildin yumuşamasına sağlar, bal ise cildi nemlendirir, doğal bir nemlendiricidir. Bu ikili ile oluşturacağınız karışımın harika kokusunu şimdiden alabilirsiniz. En iyi sonuç için yüksek kaliteli ve işlenmemiş bal kullanın.

Kaynak: yineblog.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir